Uvažujete o piercingu? Tak si tento článek určo přečtěte!!!

13. února 2008 v 11:22 | Janulinka-a |  Něco o piercingu
Piercing
Uvažujete o piercingu? Zjistěte, které z mýtů kolem piercingu jsou pravdivé, a co od tohoto zákroku můžete očekávat.
Rozhodně nevyndávat.
I když piercing má v dnešní době velký počet lidí a žijí s ním naprosto spokojeně, přece jen je to zásah do těla, a proto byste k němu měli přistupovat stejně zodpovědně jako k jakémukoli jinému zranění. Největším nebezpečím je neodborné provedení nesterilní jehlou někde v koupelně. To by měli mít na paměti především rodiče pubertální mládeže, kteří svým ratolestem hodlají piercing zakázat.
Úplně nejhorší variantou jsou náušnice v různých částech obličeje, které jejich náctiletí majitelé vyndávají před každým setkáním s rodiči. Piercing musí totiž zůstat tam, kam patří, neboť při vyjmutí má dírka tendenci okamžitě se zatáhnout a při pokusu vrátit jej zpět dojde k poranění i následnému vzniku jizev. Navíc během hojení, které může trvat i několik měsíců, se do uvolněné dírky snadno dostane infekce. Nicméně rodiče jistě uklidní fakt, že dobrá piercingová studia odmítají propichovat zákazníky pod 18 let - minimálně jim tedy odmítnou piercing bradavek a genitálií. Vašemu dítěti nepostačí ani zfalšované písemné prohlášení, že se zákrokem souhlasíte. Rodič totiž musí být přítomen osobně a navíc prokázat svou totožnost.
Pozor na domácí kutily
Nutnost vyhledání profesionálního piercera nevychází jen z dodržení hygienických podmínek při samotném propíchnutí. Velice důležité je také správné umístění náušnice. Amatérovi se totiž může snadno stát, že napíchne nerv nebo udělá dírku tak povrchově, že se náušnice snadno vytrhne. Odborné provedení je naprosto nezbytné především při piercingu jazyka, kde při diletantském zacházení může dojít k napíchnutí žíly, bolestivému otoku, a k následnému poškození zubní skloviny náušnicí. Ojedinělý případ, kdy dívka z Anglie vykrvácela po propíchnutí jazyka, si mnoho z nás pamatuje dodnes. V rukou profesionála však z jazyka mnohdy neukápne ani kapka krve!
Je radno nechat si také doporučit vhodnou náušnici. Tenký kroužek v obočí obvykle končí jizvou po bolestivém vytržení, náušnice pochybného původu nalezená doma v šuplíku může způsobit zhnisání rány. Alespoň na tu dobu, než se dírka pořádně zahojí, je potřeba do ní vložit náušnici z vhodného materiálu: profesionální salóny používají šperky z nerezové oceli, niobu, titanu, zlata, platiny a plastů. Existují také měkká nylonová vlákna, která lze protáhnout dírkou, aby zůstala zachována přes dobu, kdy v ní nemůžete mít náušnici například během těhotenství. Bezpečnosti těchto materiálů ale odpovídá i jejich cena. S tím počítejte a nesnažte se tento nutný náklad obejít použitím nějakého drátku.
Letošní léto už nestihnete
Pokud se chystáte zkrášlit si tělo piercingem, nejčastěji zřejmě náušnicí v pupíku, dobře si to načasujte. Ačkoli klasické píchnutí uší je zahojeno po třech až pěti týdnech, pupík je v tomto mnohem problematičtější. Zvenku se může zdát zahojený za 14 dní, dírka uvnitř je však živá ještě následujících deset měsíců. Berte to v úvahu, protože dokud není piercing zahojen, měla byste se rozhodně vyhnout bazénům, saunám i vířivkám. Takže pokud jste chtěla novou ozdobu do pupíku pro letošní letní dovolenou, už to asi nestihnete.
Zajímavé je, že propíchnutí jazyka, které se většině lidí zdá stejně extrémní jako piercing bradavek, potřebuje na zahojení pouhé čtyři týdny. Ústa jsou totiž díky antibakteriálnímu složení slin jedním z nejrychleji se hojících míst lidského těla. Nicméně příjemně krátká doba hojení je vykoupena jinými nevýhodami. Především je to jistá bolestivost propíchnutí a následného otoku oproti piercingu pupíku, při kterém opravdu nic neucítíte, neboť se píchá jen do kůže. Dalšími nepříjemnostmi náušnice v jazyku jsou nezbytná opatření jako cucání ledu, spaní s hlavou podloženou na polštáři tak, aby byla výš než srdce, tekutá strava v prvních dnech po zákroku, žádné líbání apod.

Nebezpečí piercingu
Ačkoli spousta lidí je přesvědčena, že piercingem riskujete zdraví, jde jen o nafouknutou bublinu. Nicméně je pravda, že každým zásahem do těla podstupujeme určité riziko, ale tak riskujeme i u obyčejného propíchnutí uší malým holčičkám nebo i při očkování. Vždy se jednou vyskytne případ, kdy dojde ke komplikacím, a ten si veřejnost bude pamatovat mnohem lépe než tisíce bezejmenných případů s hladkým průběhem. Propíchnuté uši jsou dnes u žen běžně přijímány a náušnice jsou dokonce známkou ženskosti. Tak proč náušnice v jiných částech těla považovat za extrémní? Jde přeci jen o to, na co jsme zvyklí a na co ještě ne.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Claria Claria | Web | 13. února 2008 v 11:26 | Reagovat

Ahoj žádám tě o pomoc. Autor blogu:http://blue-life.blog.cz opakovaně kopíruje články

, sprostě je uvádí za své a samozřejmě neuvádí zdroje. Pomoc nám ho zastavit . Více na www.icecreamici.blog.cz

2 Misha Misha | 26. srpna 2010 v 0:39 | Reagovat

Kdyby tady nějaký článek byl tak si ho přečtu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama